מכשיר לשיקום התפקוד הזקפתי אושר לראשונה על ידי משרד הבריאות הישראלי

או-מד מדיקל (Ohh-Med Medical), חברת סטארט-אפ מטבריה, הפועלת בתחום המכשור הרפואי, משיקה בימים אלו מכשיר חדשני, ראשון מסוגו בעולם, לטיפול בבעיות זקפה. המכשיר החדש, שנקרא Vertica, אושר לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי ועבר בהצלחה ניסוי קליני שהתקיים במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי רמב”ם בחיפה, בהובלת פרופ’ אילן גרינולד.

הסטארטאפ הישראלי או-מד מדיקל פיתח את Vertica – מכשיר לטיפול עצמי ללא מרשם רופא שמבטיח אחוזי הצלחה גבוהים

מאות מיליוני גברים ברחבי העולם סובלים בשלב מסוים בחייהם מהפרעה בתפקוד המנגנון הפיזיולוגי האחראי לזקפה. סקרים שבוצעו באנגליה ובצרפת מצאו כי 40%-30% מהגברים סובלים מהפרעות זקפה בדרגה בינונית עד מלאה, כאשר הסיכוי לכך שווה באחוזים לגיל הגבר. לדוגמא, הסיכוי שגבר בן 55 יסבול מהפרעה בזקפה הוא כ-55%, בגיל 70 כ-70% וכו’. למרות שכיחות הבעיה, גברים רבים חשים מבוכה להודות בבעיה בפני גורם מקצועי ונמנעים מקבלת טיפול. אלו שמקבלים טיפול כלשהו מהטיפולים המוכרים בתחום, נוטים להפסיק אותו בשלב מסוים משיקולי נוחות או בריאות.

המכשיר של או-מד מדיקל, Vertica , מבוסס על טכנולוגית גלי רדיו (RF) המוגנת בפטנט. מדובר  במכשיר ביתי, לטיפול עצמי, לא פולשני ולכן ללא צורך במרשם רופא, המאפשר לשקם את היכולת לא רק להגיע לזקפה מלאה אלא גם לשמור עליה לאורך זמן. בניסוי שהתקיים ברמב”ם, בהשתתפות 28 גברים, דיווחו 89% מהם על שיפור בתפקוד שנמשך כשישה חודשים.

בשונה מטיפולים תרופתיים ושאר הפתרונות הקיימים כיום בשוק (כדורים, זריקות, הליכים כירורגיים), השימוש ב-Vertica מיועד להשגת זקפה באופן טבעי וספונטני, ללא קשר לעיתוי בו מתבצע המגע המיני. הטיפול מתבצע באופן עצמאי על ידי הגבר בזמנו הפנוי, בתדירות של כפעמיים בשבוע למשך 15-30 דקות. במכשיר ניתן להשתמש באופן שוטף לפי הצורך ואין לו כל תופעות לוואי.

דניאל לישינסקי, מייסד ומנכ”ל או-מד מדיקל: “הרעיון הטיפולי מאחורי מכשיר ה-Vertica הוא שימוש באנרגיית גלי רדיו (RF) לשיקום רקמות הקולגן באיבר הגברי, שאחראיות למנגנון הפיזיולוגי שגורם לזקפה. טכנולוגיית ה-RF מחזקת את רקמות הקולגן ומשקמת את מנגנון הזקפה, כך שהמטופל חוזר ליהנות מזקפה ממושכת, בלי הכנות או תכנון מראש הפוגעים בספונטניות. מאחר שהמכשיר אינו מצריך ביקור אצל רופא, והטיפול באמצעותו פשוט ונגיש בהתאמה לצורכי המטופל, אנו כבר רואים התעניינות רבה בקרב גברים בשכבות גיל שונות, כמו גם בקרב נשים המחפשות פתרון עבור בן זוגם”. לישינסקי, תושב אזור הצפון, הוסיף: “אנו גאים לפתח ולייצר את המכשיר שלנו במפעל מדימור בטבריה, המספק מקומות עבודה לתושבי האזור”.

או-מד מדיקל הוקמה ב-2017 על ידי דניאל לישינסקי, מהנדס מחשבים בהכשרתו המקצועית. לחברה שלושה דירקטורים מקצועיים מובילים בתחום האורולוגיה המייעצים לה: פרופ’ אילן גרינולד, פרופ’ יוזה חן ופרופ’ קובי רייזמן. לפני שהקים את או-מד מדיקל, לישינסקי היה היזם ומייסד שותף של חברה המתמחה במיצוק עור, אשר פיתחה מכשיר לטיפול בבעיות עור באמצעות אנרגיית RF הפועלת לשיקום סיבי הקולגן בעור הפנים.

החזון של או-מד מדיקל הוא לסייע לכל גבר המתמודד עם בעיות בתפקוד הזקפתי לחוות מיניות תקינה ובריאה ובכך לשפר את איכות חייו. בנוסף למכשיר ה-Vertica המהפכני, חברת או-מד מדיקל הקימה מרכז תוכן וידע מקצועי, פתוח ונגיש לציבור המתעדכן כל העת במידע בנושא הפרעות זקפה, ההשלכות הפיזיות והרגשיות שלהן, ודרכי ההתמודדות עמן. המרכז מתופעל ומנוהל על ידי או-מד מדיקל, באמצעות מערך נרחב של אנשי מקצוע, הכולל בין היתר אורולוגים, סקסולוגים ומטפלים מיניים.

או-מד מדיקל נמצאת בתהליך מתקדם לקבלת אישור ה-CE האירופי לשיווק המכשיר באירופה, שצפוי להתקבל עד אפריל 2022. בקרוב יתחיל תהליך קבלת אישור ה-FDA האמריקני שצפוי להתקבל בשנת 2023.

מכשיר ה-Vertica נמכר ללקוחות בישראל דרך אתר האינטרנט של חברת או-מד מדיקל. הוא מגיע ארוז בערכה סגורה שאינה מסגירה את התכולה (לשם שמירה על דיסקרטיות) והנו קל ונוח מאוד לתפעול.

קרדיט תמונה – Arcreative Media

Hogan Lovells Banner
עוד >
Peregrine team
Mafil simulations
OCON Healthcare Logo
Qosina Banner

GOLD PARTNERS